Denizli Milletvekili Özkan, haftalık olağan ziyaretleri kapsamında Denizli Dokumacılar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nı ziyaret ederek, oda yetkilileri ile bir araya geldi. Dokumacılık ve tekstil sektöründeki gelişme ve değişimlerin değerlendirildiği görüşmede Özkan:" Dokumacılar ülkemizin kültürünü nakış nakış işleyen güzide esnafımızdır. Kültürümüzü ilmekle yazıya, resme döken dokumacılarımız tarihimizdeki yerleri her zaman ayrı olmuştur. Dokumacılarımız kültürümüzün en nadide ressamlarıdır" diye belirtti. Denizli'nin tekstil sektöründe son yıllarda hatırı sayılır bir gelişim gösterdiğini vurgulayan Özkan, Denizli'nin her alanda olduğu gibi bu alanda da hak ettiği yere gelmesini hedeflediklerini söyledi.

Ülkemizde en önemli gelir kaynaklarının başında gelen tekstil ve dokumanın özellikle son yıllarda büyük bir gelişme kat ettiğini belirten Özkan konuşmasında Ahilik geleneğine de değinirken: "Ahilik teşkilatı yıllardır süre gelen, esnaflar arası dayanışma, yardımlaşma ve karşılıklı saygı ve sevgiyi pekiştiren bir gelenek olmuştur. O kadar derin bir içeriği vardır ki esnaf ve sanatkarım diyen herkesin bu geleneği yaşaması ve sürdürmesi gerekir. Esnaf ve sanatkar ahlakı, dürüstlüğü, vicdan ahlakı, edep ahlakı Ahilik geleneğinin yaşatılmasıyla sürüp gidebilir. Usta çırak ilişkileri kaynağını bu gelenekten almaktadır. Bunun yeni nesillerce yaşatılması esnaf ve sanatkarlığın kutsallığını da sürdürecektir."dedi.

Özkan Ahilik geleneğinin yaşatılması anlamında AK Parti olarak büyük çaba gösterdiklerini vurgularken, "Bu konuda esnaf ve sanatkarlar odalarına büyük işler düşmektedir. Odalarımız Ahilik geleneğimizin birer şubesi konumundadırlar. Çünkü bu geleneği en iyi anlatacak, yaymayı ve yaşatmayı sağlayacak olanlar, esnaf ve sanatkar odalarıdır. Bizlere bu odalarımız taleple gelecek bizler de üzerimize düşeni yapacağız. Odaları ziyaret etmeye devam edeceklerini belirten Özkan, oda yetkililerin daha rahat ve düzenli bir ortamda çalışma talepleri için elinden geleni yapacağını belirtirken, odalar tarafından getirilecek her projeye açık olduklarını söyledi. "Hükümet 16 yıl önceki hükümet değil. Artık yeni bir Türkiye var. Yeni Türkiye genel anlamda, eskisinden çok daha güçlü durumdadır. Halka hizmet için bıkmadan usanmadan çalışmak için vatandaştan görev aldık. Vatandaşın kalbinde en güzel yerde olma arzusu taşıyoruz. Vatandaşa yönetimimiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve partililerimiz ile hizmet vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.