Basın mensuplarına yaptığı açıklamada 2004 yılından itibaren Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci öncülüğünde Ak belediyecilikle tanışan Denizli'mizi daha yaşanabilir çevreci bir şehir haline getirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bakanımızın, hükümetimizin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan'ın gayretleriyle hayata geçirilen Bozdağ Kayak Merkezi hem bölge insanımızın, vatandaşlarımızın kayak sporuna olan ihtiyacını karşıladığı gibi hem de çevre illerden hem de diğer bölgelerden birçok kayakseveri ağırlayacak kapasiteye sahiptir" dedi.

DENİZLİ'MİZ BİRÇOK ALANDA OLDUĞU GİBİ TURİZMDE DE ÖNCÜ ŞEHİRLERDEN BİRİ OLACAKTIR.

Denizli'nin hayali ve Ege Bölgesi'nin eksikliği olan kayak merkezini Denizli Kayak Merkezi'yle tamamladıklarını belirten Özkan: " Denizli'miz birçok alanda olduğu gibi turizmde de öncü şehirlerden biri olacaktır. Pamukkale'nin kar beyazı travertenlerinde yürüyüp sıcak sularında şifa bulan yerli ve yabancı turistler, aynı gün içinde kayak yapma imkanı da buluyor. Burası kapasite olarak Muğla, İzmir, Antalya ve Ege Bölgesi'ne hitap eden bir merkez. Geçen yıl kış sezonunda 50 bin kişinin kayak yaptığı merkezde telesiyejle dağın zirvesine çıkan ziyaretçiler, enfes manzaralar sunan bölgeyi kuş bakışı olarak izleyebilecek. İnşallah vatandaşlarımız burada kara olan hasretini de giderecek, sporunu burada yapacak." dedi.

Özkan kayak sezonunun açıldığını, Denizli ve komşu illerinde kayak ihtiyacını fazlasıyla karşılayabilecek tesisi bölge halkının hizmetine sunduklarını, turizm alanlarını çeşitlendirmeye devam edeceklerini belirtti.

Kayak eğitmenlerince kayak eğitimi alan öğrencilerle de bir araya gelen Özkan, çocuklarla birlikte kaymayı da ihmal etmedi. Özkan ayrıca yıllardır kayak yaptığını ve Denizli'de böyle bir tesisin açılmasından mutluluk duyduğunu, kayakçıların eğlence dolu saatler geçirebileceği ender yerlerden birinin de Bozdağ Kayak Merkezi olduğunu dile getirerek sözlerine son verdi.