Çameli Kalınkoz Kalkınma Kooperatifi'ne bağlı Kalınkoz ve Yaylapınar Mahallesi'ndeki yaklaşık 487 üye Kooperatifin ve Çameli Belediyesi Meclis Üyesi İdris Öz'ün başlattığı kampanyaya destek oldu. Kadını erkeği, yaşlısı genci, ayağındaki çizmesi ile Ahmet amca, ayağındaki lastik ayakkabı ile sütleri sırtlanan Fatma nine bu çorbada bizimde tuzumuz bulunsun diye sağdıkları sütleri süt toplama araçlarına ulaştırdı.

Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'na destek için bugüne kadar yaklaşık 7 ton süt kooperatifte birikti. Çamelili üreticiler toplanan sütün bedelini önümüzdeki günlerde Mehmetçik Vakfının hesabıma yatıracaklarını ve dekontlarını bağış yapan tüm üreticilere ulaştıracaklarını ifade etti. Pazar gününe kadar toplanacak sütler Kooperatif aracılığı ile bir süt işletmesine satılarak elde edilen gelir, Mehmetçik Vakfı'na bağış yapılacak.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan: "Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak amacıyla Çameli İlçemizde üretim yapan çiftçilerimizden toplanan sütler yine İlçemizdeki süt toplayan kooperatifimiz öncülüğünde Mehmetçik Vakfına bağışlanmaktadır. Arkadaşlarımız toplanan sütün bedelini Mehmetçik Vakfının hesaplarına yatıracaklar. Türkiye, terörle kararlı bir şekilde mücadele edeceğini Zeytin Dalı Operasyonu ile Afrin'den tüm dünyaya ilan etmiştir. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Mehmetçiğimizin sağ salim görevlerini tamamlayarak ülkelerine dönmelerini nasip etsin. Zeytin Dalı Operasyonunda şehit olan şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Mehmetçik Vakfı da şahadete ulaşan kahramanlarımızın yakınlarına ve Silahlı Kuvvetlerimize verdiği destekle gönlümüzde apayrı bir yere sahiptir. İlçemiz vatanına ve askerine olan sevgisini böyle anlamlı bir kampanya ile bir daha göstermiştir. Böyle anlamlı bir kampanyayı düzenleyen ve destek olan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum" dedi.

Çameli Belediyesi Meclis Üyesi İdris Öz "Kalınkoz ve Yaylapınar Mahallesi süt üreticileri Zeytin Dalı Harekatı'nda mücadele eden askerlerimiz için süt üreticilerinden süt toplama kampanyası başlatmıştık. Tüm vatandaşlarımız, mahallelerimizde 1 hafta içerisinde topladığımız sütleri kooperatifimiz aracılığıyla topluyoruz toplamaya da devam edeceğiz. Bugün itibariyle 7 ton süt birikti, hedefimiz 20 tona çıkarıp sütümüzü satıp maddi olarak destek sağlamaktır. Çamelililer olarak bir nebze olsun katkı sunmak istedik. Burada önemli olan gıdaların miktarı değil. Burada önemli olan halkımızın bu türlü milli konularda birlik ve beraberlik

Yapılan konuşmaların ardından süt tankerlerinin önünde operasyondaki askerler için dua edildi. Süt kampanyasına destek veren süt üreticileri, "Vatan sana canım feda, Mehmetçiğimiz var olsun, Vatanımız sağolsun" dediler.