Genel Sekreter Reyhan Batur Kadınların, toplumsal yaşamın üretim, iş, siyaset, kültür, sanat vb. alanlarında söz sahibi olması, kent ve kadın sorunları ve sorumlulukları konusunda bilinçlenmesi, politikalar oluşturması, kentsel yaşama katılma ve kente ait olma duygularının geliştirilmesi, kadınların ihtiyaç ve sorunlarından yola çıkarak taleplerinin belirlenmesi, çözümler ve projeler üretilmesinde aktif rol almalarının sağlanması ve projelerin yetkili birimlere ulaştırılmasında etkili çoğunluk olarak temsil edilmelerini sağlamak amacıyla kurulan Kent Konseyi Kadınlar Meclisi, II olağan genel kurul toplantısını yaparak çalışmalarına devam ediyor.

Çameli Kent Konseyi Kadın Meclisi'nde Selek dönemi

Kent Konseyi Kadınlar Meclisi II olağan Genel kurulda Başkanlık ve Yürütme Kurulu üyeleri seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Çameli Kent Konseyi Kadın Meclisi yeni Başkanı Nuriye Selek Oldu Kent Konseyi Kadın Meclisi çalışma gruplarının tespiti ve oylaması yapıldı.

Genel kurulun ardından konuşan yeni başkan Nuriye Selek , kendisini Kadın Meclis başkanlığına layık gören gönüllülere teşekkür etti. Genel kurulun Çameli'ye hayırlı olmasını dileyen Selek görevi devraldı Ayşe Yılmaz ve ekibine de teşekkür etti. Kadının toplumun temel taşı olduğunu söyleyen Selek "Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Amacımız; Kent ve kadın sorunları ve sorumlulukları konusunda bilinçlenmesini sağlamak ve politikalar üretmektir. Çalışmalarımızda gönüllülük ve katılımda devamlılık esastır. Ülkemizde ve Çameli'mize kadınına toplumsal yaşamın üretim, iş, siyaset, kültür, sanat vb. alanlarında söz sahibi olması için elbirliği ile çalışacağız ve projeler üreteceğiz" dedi.