10-11 / 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde, AFAD Enkaz Eğitim alanı ve Manisa/Sarıgöl de gerçekleşen eğitim toplam 4 gün sürdü. AKUT Denizli ve Sarıgöl Ekip Lideri Mehmet Zeybek, Eğitim ve Operasyon Sorumlusu Serdar Dinç'in yönetiminde gerçekleşen eğitimde gönüllülere "Enkaza yaklaşma ve Beton Operasyonları 1" eğitimi verildi. 

Malzeme tanıtımı, güvenlik prosedürleri, enkaza yaklaşma, malzemelerin güvenli kullanım şartları, sahada koordinasyon, beton kırma, metal kesme, tahkimat kurma, yaralı sabitleme ve yaralı tahliye konularında eğitim alan gönüllüler, AFAD Enkaz Eğitimi ve Sarıgöl ilçesi içerisinde, gerçek bir enkazda çalıştı. 

Eğitim sonrası gönüllülere "Olay Yönetim Merkezi" konusunda 2 saatlik sunum yapıldı. AKUT'un Birleşmiş Milletler tarafından onaylanmış, uluslararası standartlarda arama kurtarma yapabilen ilk Tük ekibi olduğunu hatırlatan Mehmet Zeybek, "AKUT başarısını eğitimlerinden taviz vermemesine borçludur." Dedi.  Eğitimin ardından gönüllülere azimli çabalarından dolayı teşekkürlerini sunan Zeybek, çalışmanın son derece verimli geçtiğini belirterek eğitimlere devam edeceklerini belirtti